Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

October 8th, 2008 · No Comments

Sayın Seksper, öncelikle seks konusunda sorulan sorulara verdiğiniz samimi cevaplar için okuyucunuz olarak çok teşekkür ederim. Ayrıca çok açık fikirlisiniz ve insanları yargılamıyorsunuz. Bir de magazin gibi ya da baştan savma cevaplar vermiyorsunuz. Teşekkür ederiz. Benim sorum eşimle ilgili. Kendisi 38 yaşında. Sağlıklı ve mutlu bir seks hayatımız var diyebilirim. Ama iki aydır ereksiyon olamıyor. İkimiz de hem üzülüyoruz, hem endişeleniyoruz. Böyle bir problemi hiç olmamıştı ama iki senedir bir antidepresyon ilacı içiyordu. Ama ilacı artık kullanmıyor. Lütfen bana bu konuda bilgi verir misiniz? Rumuz: Okuyorum

Sevgili Okuyorum, eleştirmek için e-posta yazmaya elimiz pek hızlı ama övmek için biraz daha çekiniğiz. Övgün şımarttı ve mutlu etti, ne yalan söyleyeyim? Bin teşekkür edip işimize bakalım. Sorunun cevabı büyük ihtimalle kendisinde zaten var. Antidepresan ilaçların yan etkileri arasında ereksiyon olamama, erken ama daha çok da geç boşalma ve hatta boşalamama var. İlacı ne kadar zaman önce bıraktığını yazmadığın için, daha detaylı bir tahminde bulunamayacağım. Ereksiyon problemlerinin arkasında o kadar çok sebep olabilir ki, suçlusu bu haplardır deyip sıyrılıvermek olmaz. Ama en olası sanık depresyon ilacı gibi görünüyor. En iyisi, hapları yazan doktorla görüşmek ve fikrini almak. Bu sırada moral bozmadan sevişmeye devam etmek. Doğa sevişmekte penise taht kurmuş ama çiftlere birbirlerini mutlu etmek için öyle yollar sağlamış ki, sorun tıbben çözülene dek, fazla strese girmeden bu yöntemleri kullanmakta ve hatta bu zamanı yeni maceralara atılmak için fırsat bilmekte yarar var.

Mastürbasyonun zararsız olduğunu yazıp duruyorsunuz ama bence zararlı. Rumuz: Zararlı o zararlı

Zararlı o zararlı, mastürbasyon, kişi öyle istemediği halde başkasıyla seksin yerine geçiyorsa, o kişi mastürbasyon yaparken kullandığı yöntem dışında zevk alamaz hale gelmişse veya mastürasyon, günlük hayatını etkileyecek ve bozacak kadar takıntı haline dönüşmüşse, mastürbasyonun zararlarından bahsedebiliriz. Benim görevim, mastürbasyonla kendini tatmin eden okuyucuların suçluluk duymasının boş olduğunu, yok pipin düşer, yok çocuğun olmaz, yok kör olursun cinsinden hurafelerin doğru olmadığını yazmak. Mastürbasyon cinsel hayatın normal parçalarından biri ama şartı değil. Bence de haklısın; mastürbasyon sana zararlı. Suçluluk duymadan ve sağlıklı kişisel tatminin marifetlerini sen de yaşamayıver canım, ne olacak?

Seksoloji:

Eşcinsellik olgun yaştaki bir insan için bile barış imzalanması, kendisine itiraf etmesi ve toplumla uyumlu yaşaması zor bir şey. Bir de eşcinsel bir çocuk olduğunuzu düşünün! Zaten pek kırılgan kendine güveniniz ve çevrenizi saran acımasız çocuk topluluğu… Bu konuyu işleyen, Ma vie en Rose adında harikulade bir film var. Neredeyse okullarda ders olarak okutulmalı diyeceğim. Toleransı ve kendinden başkası olmayı, etraf zorlasa da reddetmeyi öğretecek, nefis bir film. Bir Amerikalı anne, kendini küçük bir kız olarak gören oğlunu, etraftan gelecek ve kendi vücudunun da ergenliğe girmesiyle saldırıya geçeceği zorlu yılları engellemek için, oğluna hormonlarının çalışmasını geciktirecek ilaçların verilmesi ve yaşı yeterince büyüyünce gerekirse seks değişimi ameliyatı geçirmesi için kendi kararını verebilmesi hakkında doktorlara başvurmuş. Amerika’da seks değişimi ameliyatı, 16 yaşından önce yapılmıyor. Ama bu çocukcağız 6 yaşından beri bir kız gibi giyinip, kız olmak istiyor ve hatta penisine zarar veriyormuş. Şu anda 12 yaşında olan oğlanın çaresiz ama esur annesinin isteği kabul edilmiş. 16 yaşına kadar kıllanması ve daha da erkekleşmesi durdurulacak, sonra da kendi vücudu hakkında kararı kendi verecek.

Bir not:

Bu köşeye kişisel notlar koymak alışkanlığında değilim ama bunu yazmadan geçemedim. Çok sevgili bir arkadaşım, 40. yaşgününde, etrafındaki tüm dostlarının bildiği ama kendisinin bilemediği veya ortaya dökmeye cesaret edemediği bir gerçeği göğüslemeye karar verdi. Eşcinsel olduğunu açıkladı. Senelerce buhranlar yaşayan, mutluluğu bir türlü bulamamış ve kendisini arayışında tökezlemiş bu harika insanı can-ı gönülden tebrik ediyor, bundan sonra kendisine daha samimi yaşayacağı hayatında mutluluklar diliyor ve her zaman yanında olacağımı buradan belirtmek istiyorum.

Özlü sözler:

Seks kar gibidir; kaç santimdir ve ne kadar sürer, bilemezsiniz!

Tags: Elele/ Seksper

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment