Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

January 1st, 2007 · No Comments

Seksoloji: Kadınlar yumurtlama dönemlerinde daha süslü, gösterişli kıyafetler giyiyorlarmış. Bu araştırma sonucunu okurken bazı magazin kadındaşlarımız ne verimli yumurtalıklara sahiplermiş diye düşünmekten alamadım kendimi! Ya devamlı yumurtluyorlar, ya da yumurtaları taze tutmanın bir yolunu bulmuşlar. Acaba kıyafet satın almamız da bu günlere mi denk düşüyor? Yumurtladığımızı vücut sıcaklığını filan ölçmeden, böyle de anlayabilir miyiz? Hatta belki de çocuk sahibi olmaya çalışan çiftler için kadının “alışverişinin gelmesi”ni takib etmek daha kolay bir yöntemdir. Bir de bunun tersi olarak, yumurtlama dönemlerimizi hesaplayıp, o günlerde kendimizi koltuğumuza zincirleyerek boşa para harcamaktan kurtarabiliriz kendimizi. Velhasıl, iyi bir araştırma olmuş. İleride yaşamımı güzelleştirecek pratik yararlarını şimdiden görüyorum.

Vajina dentata nedir? Latincesi pek edebi de, Türkçe’ye çevrilince anlamı soğuk su gibi çarpıyor insanın suratına: dişli vajina! Dişli vajina dünyanın pekçok yerinde, mitolojilerde yer alıyor. Ama en önemli yeri Kuzey Amerika mitolojisinde. Bir mitolojik hikayeye göre Korkunç Ana’nın vajinasında et yiyen bir balık yaşarmış. Pek yürekli bir kahraman Korkunç Ana’nın vajinasındaki dişleri kırmış ve Ana’yı gerçek bir kadına dönüştürmüş. Bu mitolojide problemli bulduğum şeylerin başında bir kadının “gerçek bir kadın” haline gelmeden nasıl ana olduğu mesela. Belki hikayenin tamamı bu konuya açıklık getirir ama ne yazık ki ben bu kadarını biliyorum. Erkek tarafından “ele geçirilmemiş” kadının tehlikelerini anlatıyor olmalı hikaye. Mitin esas anlatmak istediği tabii erkeğin kadına güçlü kuvvetli giriş yapıp, tüm güçlerini kaybederek çıkmasının korkunçluğu. Bir çeşit iğdiş edilme korkusu. Batının sürrealist ve psikoanalitik eserlerinde vajina dentata metaforu önemli. Doğunun iki cinsiyette bütün güçleri kendi üzerine toplamış erkeği için bu mitolojik hikayeler herhalde pek bir anlam taşımaz.

Magic Johnson kim? Magic Johnson, dünyanın en iyi basketbolcularından biriydi. 15 yıl öncesine kadar. Bugün Magic Johnson dünyanın en iyi basketbolcularından ve en ünlü AİDS- HİV pozitif hastalarından biri. 2 metre 6 santimetrelik boyu ve 98 kilosuyla devasa boyutlarda olan bu çok yetenekli sporcu, hastalığı hakkında cesaretle konuşarak, AİDS’in halkın kafasındaki lanetlenmiş imajını değiştirmekte büyük rol oynadı. Hastalığının ortaya çıkmasından birkaç yıl sonra basketboldan emekliye ayrıldı ama aktivistliğe ara vermedi. Virüse rağmen sağlığının da çok yerinde olması, tüm dünyada AİDS HİV hastalarına büyük moral kaynağı oluyor.

Özlü Sözler: Seks de aynen komedyenlik gibi. İkisinde de zamanlama çok önemli! Phyllis Diller, Amerikalı kadın komedyen

Ayın Afrodizyak’ı: Erkekler kuvvet macunu yalayıp dursunlar, kadınlar için en güçlü afrodizyakların düşüncelilik ve güç olduğunu iddia edeceğim. Çikolata filan, evet, çok lezzetli ve afrodizyak özellikli. Ama kadın kocası eve gelmeden bakkala koşup bir çikolata satın alacak, hapur hupur yiyip en seksi kılığında adamı bekleyecek değil. Çikolatanın erkek tarafından getirilmesi lazım eve. Oturup bir demet gülü de yemiyoruz ama elimize verilince içimiz gıcıklanıyor! Demek kadın için afrodizyakın illa mideye inmesi lazım değil. Yüzük parmağına da pek ala takılabiliyor! Bu kadar alaycılık yeter. Tek taşın afrodizyak etkilerini benim kadar herkes biliyor ama genç bir kadını yağmur altında, sevgilisinin kollarında tir tir titreten, bir bardak çaya fit ettiren nedir? O da bir çeşit afrodizyak: güç. Parasal güç değil, başka bir türlü güç bu. Her zaman yanında olacağına inandıran, her zorluğun altından kalkabileceğini gösteren, kısacası bir evin sorumluluğunu taşıyacağını iddia eden bir güç bu. Kadın bunu erkekte hemen görüverir, gereken karşılığı da verir. Kendine güven diyelim güç kelimesi başka şeyleri çağrıştırıyorsa. Kadına en etkili afrodizyakın erkeğin bu çeşit karizması olduğunu düşünüyorum ben. Kendine güven en etkili afrodizyak.

 

Tags: Uncategorized

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment