Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

February 1st, 2006 · No Comments

Seksper’e bir sorum olacak. Ben 11 yıldır evli bir bayanım. Eşim yatakodasında hep aynı davranıyor. Demek istediğim, benim ihtiyacım olabilecek şeylerle ilgilenmiyor. Ve yıllardır hep aynı şekilde birlikte oluyoruz. Ben bundan bir zevk alamıyorum. Bana karşı daha romantik olması için ne yapabilirim? Benim ihtiyaçlarıma ilgisizliği benim ondan soğumama sebep oluyor. Lütfen yardım edin. Rumuz: Zeyno

Sevgili Zeyno, yolladığın emailden, kocanla bu sorununu paylaşıp paylaşmadığını anlayamadım ama öyle zannediyorum ki bu konuyu hiç konuşmadınız. Eğer öyleyse, belki de adamcağızın senin içinde ne fırtınalar estiğinden haberi bile yok! Sevgililer Günü’nün yaklaşıyor olması da ne mutlu tesadüf. Bombayı romantik bir yemekten sonra durduk yerde patlatıver demiyorum ama küçük bir havai fişek çıtlatmakta fayda var. Buna cesaret edemiyorsan yatakodasında gemleri usul usul ele almaya çalışmalısın. Kocan yaratıcı olmayabilir, belki de tembeldir. Alışkanlıkları içinde kendini rahat hissediyordur. Ama ne yapmasını istediğini bilmiyor da olabilir. Dikkat ve özenle yatakta ona yol gösterebilirsin. Ne yolu seçersen seç, bu konu seni ondan soğutmaya başladığına göre, artık gözardı edemezsin. Cesaretini topla, anlayışlılığı elden bırakmadan, gerekiyorsa bir terapistin de yardımıyla derhal harekete geç derim.

Lolita kim?

Ufacık yaşına bakmadan seksi kıyafetlere bürünen, kendi yaşından büyük erkeklerin başlarını döndüren küçük kızlara Lolita demek öyle alışılagelmiş ki, ismin aslında bir roman kahramanına ait olduğunu hatırlamak zor. Nabakov’un sarsıcı romanı Lolita, 1955’te yayınlanmış. Roman, ortayaşlı bir erkeğin genç kızlığa henüz adımını atmış 12 yaşında bir çocuğa olan seksüel arzusunu ve aralarındaki ilişkiyi anlatıyor. Nabakov bir yayınevi bulmakta öyle zorluk çekmiş ki, romanı erotik romanlar yayınlayan bir yayınevine bastırtmak zorunda kalmış. Oysa bugün Lolita 20. yüzyılın en önemli romanlarından biri sayılıyor. Pop ve sinema kültürlerine etkisi de cabası.

Evvel Zaman İçinde:

Bir hikayeye göre Cennetin Tanrısı Uranüs, ne zaman bir oğlu olsa, tahtını tehlikeye düşürür diye çocuğu zindana atarmış. En güçlü ve en küçük oğul Kronos (yani Zaman), annesinin etkisiyle babasına saldırıp testislerini kopartmış ve denize atmış! Bu testislerin yarattığı köpüklerden aşk Tanrıçası Afrodit doğmuş. Zaman geçmiş, devir dönmüş. Kronos, kızkardeşi Rea’yla evlenmiş. Bu sefer o oğullarından korkar olmuş. Ne zaman bir oğlu olsa çocuğu yutuveriyormuş. Zeus doğunca, babası her nasılsa kandırılıp oğlanın yerine taş yutmuş. Zeus, Kronos’un yuttuğu kardeşlerini kurtarmış, babasını iğdiş etmiş ve tahta çıkmış. Tarihi taht kavgalarıyla dolu imparatorluklar mitolojiden mi ilham alıyorlardı dersiniz?

Seksoloji:

Bir parça Latince öğrenmek hem kafanızdaki, hem de vücudunuzun diğer yerlerindeki organları geliştirebilir diye düşünüyorum! Coitus reservatus. Ya da bizim yazışımızla koitus rezervatus. Kısaca Karezza. Sevgililer Günu’nde bu kadarcık Latince öğreniverin. Karezza, erkeğin boşalmasını elinden geldiğince geciktirdiği ve hatta hiç boşalmadığı, ama kadının tatlı canının çektiği kadar orgazma ulaştığı bir sevişme tekniği. Erkeğin hiç boşalmamasının iki tarafın da aldığı hazzı en yüksek doruklara ulaştırdığı söyleniyor. Bu konuda dayanabileceğim kişisel araştırmalarım, yüzyüze yaptigim röportajlar olmadığına göre size elle tutulur bilgi veremeyecegim. Ama her nasılsa hiç mi hiç boşalmamanın bir erkeği tatmin edeceğine inanmakta güçlük çekiyorum. Herşeyin aşırısı fazla diyerek, tekniğin erkekler tarafından sulandırılmış olmak şartıyla kullanılmasının çiftleri çok mutlu edeceğini tahmin ederim.

Özlü Sözler:

Bir öksürüğü, bir de aşkı gizleyemezsiniz! George Herbert, Jacula Prudentum 1651

Ayın Afrodizyak’ı:

Çikolatada ne var? Şeker, yağ, kakao… Hayır, hayır! O değil sorduğum. Çikolatada ne var ki bu kadar düşkünüz? Çikolatada ne var ki tek bir ısırık bile günümüzü aydınlatmaya, içimizi fıkırdatmaya yetiyor diye soruyorum. Çikolatada Phenylethylamin ve Seratonin adlı, mutluluk, canlılık verici iki kimyasal madde var. Ayrıca çikolatada marihuanada da bulunan başka kimyasal maddeler, çok az olmakla beraber, var. Bu bilgiler ışığında çikolatayu yasa dışı ilan edecek hiçbir devletin başarılı olabileceğini sanmam. Herşeyden vazgeçip çikolatadan vazgeçemeyecek çok insan tanıyorum ben. Sözün özü, sevgilinize bir kutu çikolata verdiğinizde, sadece onu düşünmüş olduğunuzu kanıtlamıyorsunuz, içi çeşit çeşit mutluluk verici kimyasallarla dolu bir iksiri de sunuyorsunuz. Bu yıl bir iyilik edin, hem kendinize, hem sevgilinize. Sevgililer Günü’nde, köşedeki uyduruk pastahanede satılan, kenarları şekerlenip beyazlanmış para çikolatalar yerine birkaç yer dolaşıp, tadına bakıp en leziz çikolatayı almaya çalışın. Varsın azıcığına yetişsin paraniz. Sevgilinizin gözünde pırıldayan ışığı görünce, o kadar zahmete katlandığınızı bir anda unutuvereceksiniz.

Tags: Elele/ Seksper

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment