Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

March 1st, 2006 · No Comments

Nişanlımla iyi bir seks hayatımız var ama galiba beni aldatıyor. Biz bir yıldır beraberiz. Liseden tanışmıştık. Yedi aydır da birlikte oluyoruz. İki hafta birlikte olamamıştık. Sonra birlikte olduğumuzda geldiğinde spermi sulu birşeydi. Her zamanki gibi değildi. Böyle olunca iki hafta içinde başkasıyla birlikte olmuş demek değilmi? Rumuz: Aldatılmış

Okumaktan hoşlanmayacağın, “olabilemeyebilir ama olabilir de bir şekilde” cinsinden bir cevap olacak benimki. Ama durum bu. Bir süredir boşalmamış bir erkeğin menisinin koyu olacağı doğru ama bunun tersi mutlaka doğru değil! Yani yakın bir süre önce boşalmış bir erkeğin menisi sulu olmayabilir. Veya sulu olabilir. Veya meninin sulu olmasının başka sebepleri olabilir. Sırf suyuna bakarak bir erkek hakkında dedektiflik yapmak bana pek mantıklı gelmiyor. Rumuzunu Aldatılmış diye seçmen de pek bir aceleye gelmiş! Yediklerinin bile etkisi olabileceği birşey için nişanlını suçlamak niye? Bir de tabii iki hafta içinde bol bol ( trampet sesleri efektiyle!!!) mastürbasyon da yapmış olabilir. Eger nişanlının sana sadakatıyla ilgili şüphelerin varsa, sen yanlış yere bakıyorsun. Semenini bırak, gözlerinin içine bak ve kendisiyle KONUŞ.

Seksoloji:

Daha başka birçok şeyde olduğu gibi, Batı kültürü Tantra’yı da anavatanından aldı, gerçek anlamından soyup soğana çevirdi ve sonuç olarak sadece ayinsel sevişme bölümünü kucakladı. Tantra, kökleri Hindistan’a dayanan, Tanrı’ya ulaşmak fikrinin hedef olduğu bir inanç sistemidir. Tanrı’ya ulaşmak için yoga, meditasyon ve tanrısal bir hediye olduğuna inanılan cinsellik kullanılır. Aklınıza hemen seks partileriyle dolu üçüncü sınıf Hollywood filmleri gelmesin!  Seksi sadece zevk için değil, Tanrı’ya ulaşmak için kullanan bir dinden bahsediyorum ben. Bizim geleneklerimizle bunu dimağımızın alması zor ama denemeliyiz. Biz algılayamasak ve uygulayamasak da, cinsellik filmlerle ve medyayla bu kadar basite indirgenilmişken, sekse böyle ulvi manalar yükleyen geleneklerin olduğunu bilmek ümit verici!

Alice Bunker Stockham kim?

Stockham, 19 yüzyılda yaşamış, Amerikalı bir jinekolog ve doğum doktorudur. Kendisi, Amerika’da doktorluk ünvanını kazanmış beşinci kadındı. Kadın- erkek eşitliği, doğum kontrolü ve evlilikte mutlu cinselliğin gerekliliği üzerinde halkı eğitmek için çalışmalar yaptı. Büyük kalabalıklara verdiği söylevlerinde kadınların korse takmasının sakıncalarından, mastürbasyonun sağlığa faydalarına kadar, zamanında konuşulamayacak, tabu sayılan birçok konuya değindi. Fahişelerin iş edinebilmeleri için uğraştı, yazdığı kitabı ekonomik yardımı olsun diye kapı kapı fahişelere sattırdı. Hindistan’da Tantrayı inceledi ve Hristiyan geleneğine adapte ederek konu hakkında Karezza adlı kitabını yayınladı. Kendisi için ilk feministlerdendir diyebiliriz.

Evvel Zaman İçinde:

Doğum kontrol hapı mucizesi gelene kadar, insanoğlunun konu hakkındaki çabaları hem takdire şayan, hem de güler misin, ağlar mısın cinsinden idi. 19. yüzyılda yaşamış “Marcus” adında biri, kitabında  nüfus kontrolü yontemi olarak fakir evlere doğmuş dördüncü bebeklerin hayatlarının ilk saatinde katlediliverilmelerini salık veriyordu! Thomas Ewell adında bir zatın kalbi pek bir yumuşak olmalı ki, binsekizyüzlerde yazdığı kitabında çiftlere çocuk yapmak istemiyorlarsa karbondioksidi bol bir ortamda sevişmelerini tavsiye ediyor. Çocuk yapmak için temiz hava şartmış! Nasıl oluyor da benim insanım egzost gazından griye dönmüş gökyüzünün altında bunca çocuk yapmayı beceriyor pekiyi? Yüzyıllar süren bu kadar saçmalıktan sonra doğum kontrol haplarına ve en çaresiz anlarımızda bize tanınan kürtaj hakkına saygıyla şapkamı çıkarıyorum!

Ayın Afrodizyak’ı:

Bazılarina göre, Havva’nın Adem’e sunduğu meyve aslında elma değil, incirmiş. Sonradan ikisinin de utançla önlerini kapadıkları yaprak da elma değil, incir yaprağıymış. İki yaprağın boyutlarına bakarsanız, kullanılanın incir yaprağı olma ihtimalinin daha yüksek olduğuna inanabilirsiniz. Üstelik incir yaprağının şekli bile bu vazifeye uygun düşüyor. Ama bizim bilgi alanımız teoloji olmadığına göre konumuza dönelim. İncirin aşkın gücünü arttırdığını söyleyenler, sadece bizim kuru incir yiyen atalarımız değil. Yunanlılar’ın ve İtalyanlar’ın ataları da tutkularını alevlendirmek için incir yiyorlarmış. Hatta şimdi aynen bizim de yaptığımız gibi kuru incirin kaynatılıp, içine ceviz konulup, sonra da şerbetlenerek sunulduğu, sevgililerin birbirine ikram ettiği, ziyafet masalarında tatlı niyetine yendiği ve cinsel gücün arttığının farzedildiği konulara değinen yazılar da günümüze kalmış. Bu kadar insanın, binlerce yıldır denediği şeyi ciddiye almakta yarar var deyip, inciri Afrodizyak Listemiz’e alıyoruz.

Özlü Sözler:

Bir kadını elde etmenin en kolay yolu, ona iktidarsız olduğunuzu söylemenizdir. Sizi yanlış çıkartmak için elinden geleni yapacaktır! Cary Grant, Amerikalı aktör

 

Tags: Elele/ Seksper

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment