Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

May 1st, 2006 · 4 Comments

Seksper, size bir sorum olacak. Ben yaklaşık birbuçuk aydır biriyle çıkıyorum. Biz sarıldık, öpüştük ama henüz birlikte olmadık. Biraz yavaştan alıyoruz galiba. Erkek arkadaşım da üstümde hiç baskı yapmıyor. Geçtiğimiz hafta birbirimizi göremedik çünkü kendisi üniversitede imtihanlarına çalışıyordu. Hep telefonlaşıyoruz, bana ne kadar özlediğini söylüyor. Ama ben her gece rüyamda onu görüyorum. Öyle elele olduğumuzu değil de, gerçek hayatta yapmadığımız şeyleri yaparken görüyorum. Acaba onun hakkında böyle hayaller kurmakta hatalı mıyım? Bilse bana kızar mıydı?

Ben bu soruyu anlayamadım sanki! Hayal kurduğun şeyi kontrol etmek imkanın var gibi birşey çıkmış ortaya. Kurduğumuz her muzır hayali bilerek, isteyerek kuruyorsak başımız dertte demektir! Hatta böyle birşey mümkün olsaydı, boşanma dilekçeleri böyle hayallerin tarifleriyle dolup taşardı diye düşünüyorum. Böyle birşey olamayacağına göre, demek ki “hatalı” hayal kurmak, rüya görmek de mümkün değil. Rüyalar bilinçaltımızın uykuda su yüzüne çıkması ise, senin de bilinçaltında ne numaralar dönüyor, bu rüyalardan öğrenebilirsin. Sevgilinle birlikte olmak istememenin sebebi, rüyalarından da anlayacağın üzere, senin cinsel arzularının eksikliği değil, sosyal baskılar, ahlaki değerlerin veya korku olabilir. Bilinçaltımızın her önerdiğini derhal yerine getireceğiz diye bir kural yok. Ama bilinçaltımıza kulak vermekte yarar var. Benim sana cevabım, hayal kurmakta bir hatan olmadığıdır. Sevgilinin kızıp kızmayacağını tahmin etmeme imkan yok. Ama illa da rüyalarını bilmesi gerekiyorsa, istendiği için neden sana kızsın?

Seksoloji:

Son günlerde, elimizde bir gay-radarımız olsaydı hayat ne kadar da kolay olurdu diye düşünmeye başladım! Gay-radarda homofobiklerin (homofobik: homoseksüellerden ve homoseksüellikten fobi derecesinde korkan aptallar) pekçoğunun aslında homoseksüel eğilimleri olduğunu görür, bu çirkin konuyu da sonsuza kadar kapardık.

Şimdilik öyle bir cihazımız olmadığına göre, çok basit bir testle idare edeceğiz:

 

Karşı cinse olan ilginiz ne güçte?

O= çok güçlü

1= normal

2= hiç yok

 

Hiç aynı cinsten birine cinsel ilgi duydunuz mu?

0= hayır

1= evet

 

Rüyanızda aynı cinsten biriyle cinsel ilişki kurduğunuzu gördünüz mü?

0= hayır

1= evet

 

Aynı cinsten biriyle cinsel ilişki kurduğunuzu hayal ettiniz mi?

0= hayır

1= evet

 

Aynı cinsten biriyle seksüel yakınlaşmanız (öpmek, okşamak, vesaire) oldu mu?

0= hayır

1= evet

 

Aynı cinsten biriyle cinsel ilişki kurduğunuzu rüyanızda veya fantezilerinizde kaç kez gördünüz?

0= hiç

1= çok ender

2= sıkça

 

İki aynı cinsten insanın cinsel ilişki kurduğunu seyrederken cinsel dürtülerinizin arttığını hissettiniz mi?

0= hayır

1= evet

 

Kendi cinsinizden biriyle cinsel ilişkiye girmeyi düşünür müydünüz?

0= hayır

1= belki

2= evet

 

Kendi cinsinizden biriyle kaç kez ilişkiye girdiniz?

0= hiç

1= çok ender veya ara sıra

2= sıkça

Şimdi toplamanızı yapın ve sonuçlara bakın:

0-1 tamamen heteroseksüel

2-3 heteroseksüel ağırlıklı

4-5 heteroseksüel ağırlıklı, homoseksüel eğilimli

6-7 eşit olarak homoseksüel ve heteroseksüel

8-9 homoseksüel ağırlıklı, heteroseksüel eğilimli

10-11 homoseksüel ağırlıklı

12-13 tamamen homoseksüel

Ayın Afrodizyak’ı: Acılı Adana’nın afrodizyak etkisi bilimsel yöntemlerle incelenmiş midir? Adanalı’ya sorsanız bilimsel yönteme ne hacet diye sorabilir. Yanında soğanı çok kaçırırsanız belki sizde afrodizyak etkisi yapar da, partnerinizin libidosunu hacamat eder. Biber acısının cinsel dürtüleri uyandırdığı söyleniyor. Biber yiyorsunuz, kalp atışlarınız hızlanıyor, terliyorsunuz. Sevişiyorsunuz, kalp atışlarınız hızlanıyor, terliyorsunuz. Korkarım bu benzerlik pek yerinde birşey olmadı. O zaman sevişmeye ne gerek var?. Biber ye, mi diyeceğiz? Acılı yiyeceklerin afrodizyak olduğu inanışının en iyi yönü, bu yiyeceklerin pek leziz olması. Ya başarılı seksin yolu tuzsuz, şekersiz, yağsız diyetten geçseydi?

Hugh Hefner kim?

Hugh Hefner, bugünlerde yetmişli yaşlarının son yıllarında ama etrafı hala tavşan kızlarla kaynıyor. Hefner, Playboy adlı erkek dergisini 1953’te kurdu. Derginin ikinci sayısını bile çıkarabileceğinden emin olmadığı için kapağa tarih attırmadı. İlk kapak güzeli Marilyn Monroe’ydu. Dergi o yıllardan bugüne çok yol aldı. Her ne kadar 1960 ve 70’lerdeki kadar popüler değilse de, yine de Playboy erkek dergileri içinde önemli bir isim olmaya devam ediyor. Sanatçılar, politikacılar ve hatta din adamlarının en iyi, cesur ve samimi röportajlarını hala Playboy basıyor. Dergi ilk çıktığında fotoğraflarını bastığı güzellerin “komşu kızı” imajı olması öngörülüyordu. Her fotoğraf sanki genç kadının haberi olmadan, aniden çekilmiş gibiydi. Şimdiki güzellerin vücudu etten çok plastik materyallerle dolu. Bu biyonik kılıklı kadınlara sürpriz yapmaya imkan yok. Hugh Hefner, Los Angeles’taki malikanesinden, viski içip puro tüttüren ve yavaş yavaş tarihe karışmakta olan bir neslin seksüel fantazilerine cevap vermeye devam ediyor. Bol Viagra yardımıyla.

Özlü Sözler: Picasso’nun pembe ve mavi dönemleri vardır. Ben şimdi sarışınlar dönemimdeyim! Hugh Hefner, Playboy’un kurucusu

Tags: Elele/ Seksper

4 responses so far ↓

 • 1 mrrr // Mar 28, 2009 at 2:04 pm

  slm. Ben sewgilimle ck guzel bi iliski yasiyorum. Erkeklere guwencimi onunla beraber olduktan snra kazandim. 13aydir beraberiz. Birbirimizi cinsel yönden de tatmin etmeye basladik. Cinsel iliskiye girmedik ama giriyor gibi dawrandik bi cesit rol yaptk yani. Sanirm en sonkinde sewgilim wajinama cok baski yapti. 3,4saat snrasinda kahwerengimsi bi leke geldi. Sizce zarim mi yirtiLdi ?

 • 2 admin // Mar 28, 2009 at 6:29 pm

  Sevgili mrrr, bu kose artik elele’de yayinlanmiyor. Eskiden buraya yollanan sorulardan secerek, dergide, seksper kosemde yayinliyordum.

  Ama buraya hala gelen sorulari da yanitsiz birakmaya gonlum elvermiyor.

  Lekenin kan olma ihtimali buyuk. Yani kizlik zarin yirtilmis olabilir. Kizlik zarinin yirtilmasi kisiden kisiye degisen bir durum. Kimisinin zari kolaycacik yirtiliveriyor, kimisininki esnek oluyor veya zaten penis gececek kadar acik oluyor ve cinsel iliskiyle yirtilmasi mumkun olmuyor.

  Vajinaya disaridan, hic girmeden baski yapmakla zar yirtilmaz. ancak penisin cok az bir kisminin girmesiyle yirtilabilir. Baskidan kasdin biraz da giris ise, ben ine zarin yirtilmis olabilecegini dusunuyorum.

  Sevgili mrrr, nasil bir ortamda yasadigini bilmedigim icin, kizlik zarina verdigin onemi de tahmin etmem mumkun degil. Bu kadarcik bilgiyle sana yazabilecegim tek sey iliskiye girerken dogum kontrolunu mutlaka dusunmen. Gerekirse kurtaj yaptirmak da mumkun ancak o duruma gelmemeye calismak en iyisi. Dogum kontrol haplarini eczanelerden kolayca alabilirsin. Bir de cinsel yollarla bulasan hastaliklar var ki, bunun caresi kondom (prezervatif) kullanmaktir. Erkek arkadasinin cinsel hayatina ne kadar guvenirsen guven, kendisinin yasayacagi bir hata senin butun hayatin boyunca bogusman gerekecek bir soruna donusebilir. Dikkat derim. Cinsel zevk, sorumluluk isteyen bir sey.

  Sevgiler.

  Elif Savas Felsen

 • 3 Zeynep Sahin // Feb 3, 2010 at 4:22 am

  Elinize saglik, guzel yazi olmus. Izin verirseniz siteme ufak bir alinti yapabilir miyim?

  Zeynep
  Kizlik Zari ve Cinsel Sorunlar

 • 4 admin // Feb 3, 2010 at 10:48 am

  Buyrun, kullanin Zeynep. :o)

Leave a Comment