Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

November 1st, 2006 · No Comments

Ben üniversite öğrencisiyim, 19 yaşında bir bayanım. Aynı sınıftan bir çocuğa bir senedir aşığım. Bu yıl okul başladığında gey olduğunu duydum daha doğrusu birileri yazın onu bir erkekle yakınken görmüşler. Zaten bende biraz tahmin etmiştim. Ben ona aşığım ama onun bundan haberi yok. Tanışıyoruzda çok yakın arkadaş sayılmayız. Kendisi çok yakışıklı, acaba ona daha yakınlık göstersem normale döner mi? Rumuz: Çok Aşık

Öncelikle bana içinden “bayan” geçen email yollamamanızı rica edeceğim. Ben şu şu yaşta filanca bir kadınım deyin, kızım deyin, ne derseniz deyin ama şu son yılların pek moda lafı “bayan”ı kullanmayın ne olur! En azından bana öyle emailler göndermeyin. Bayan kelimesini kadını dişiliğinden soyan, incitici bir kelime olarak gördüğüme dair upuzun kuramımı örnekleriyle burada ispatlayacak yerim yok. Bana bayan demeyin, yeter.

Çok Aşık Bayan, Çok Yakışıklı Bay’ın normal olmadığını ima ediyor. Size oldukça kötü bir haberim var: bu adam gayet normal. Erkekleri seviyor, erkeklerle sevişiyor olabilir. O konunun anormallikle ne alakası var? Bir de geylik öyle televizyon açıp kapatmak gibi, düğmesi olan bir hal değildir. Ya geysin, ya değilsin. Ya da iki cinsten de zevk alıyorsun, o konu da ayrı. Çok Aşık, bu adam biseksüel değilse ve de senden hoşlanmıyorsa bu konuyu kapat, başka konularla ilgilen. Mesela biraz kitap okumayı deneyebilirsin. Kitap hem bilgiyi arttırıyor, hem de gramere faydası var. Gey erkeğin yakışıklılık hali de normal bir hal. Ne yazik ki biz hetero kadınların kabullenmesi gereken bir konu. Geyler yakışıklı oluyorlar, ne yapalım? Biz de gey olmayanların hiç olmazsa geyler kadar bakımlı olmasında diretebiliriz.

Ramazan’da oruç tutarken… vesaire vesaire, mektubunun gerisini burada yayınlamıyorum sevgili rumuz “Acaba?”. Bu konuları bana sorma, benim din kadınına benzer bir halim mi var?

Ben sevişmekten zevk almıyorum. Acaba nedeni nedir?

Bilmem!

Biraz bilmeceye benzemiş bu soru. Küçücük fıçıcık, içi dolu turşucuk! Belki bakla falı açmam gerek cevap verebilmek için. Cinsiyetini rumuzundan tahmin edeyim diyeceğim, ama rumuzun yok ki! Sorunun detaylarının olmaması ve cinsiyetini bilmek gibi ufak bilgilerin eksikliğine rağmen insanlara yardım etme içgüdüm kabardı ve cevaplamaya karar verdim bu soruyu.  Sevişmekten zevk almamanın birçok sebebi olabilir. Mesela Çok Aşık rumuzlu okuyucumla evlenmiş bir gey erkek olabilirsin! Partnerinle uyuşamıyor olabilirsin. Fiziksel bozuklukların  veya rahatsızlıkların olabilir. Mesela mantar cinsel ilişki sırasında acı duymaya sebep olur. Bu durumun da zevki büyük anlamda baltalayacağını düşünüyorum! Orgazma nasıl ulaşılıyor, bilmiyorsundur. Çok kısa veya çok uzun sevişiyor olabilirsin. Favori sevişme pozisyonunu bulamamışsındır belki de. Daha fazla devam edemeyeceğim, yerim dar. Ama sen şu ihtimaller üzerinde bir düşün.

Seksoloji: İyi haber: Çinli doktorlar dünyanın ilk penis naklini gerçekleştirdiler. Kötü haber: İki hafta sonra hastanın karısının karşılaıtığı psikolojik sorunlar nedeniyle penis geri alındı. Yerinden söküldü. Çıkartıldı. Tıbii deyimi bilmiyorum. Kısacası adam bir kaza sonucu penisinin büyük bölümünü kaybetmişti. Yerine kadavradan alınan penis takıldı. Vücut yeni organı kabullendi ama eş kabullenemedi! Ben bu durumun, ilk reaksiyon olarak komik bulunduktan sonra derin derin düşünülecek bir durum olduğunu iddia ediyorum. Kadın penisi niye reddetti? Kocasınınkinden farklı olduğu için mi? Bir kadavraya ait olduğu için mi? Başka bir erkeğe ait olduğu için mi? Haberde bu detayların hiçbirine yer verilmemiş. Üstelik daha da enteresan bir konu var gün ışığına çıkmamış: karısı organı reddedince kocanın tepkisi ne olmuş? Tamam o zaman, ben kopmuş penisimle de olsa karımla yaşamak istiyorum, çıkartın bunu buradan mı demiş?

Özlü Sözler: “Hemen hemen bütün hayvanları birbirine bağlayan şey şu: erkekler seks için bütün mantıklı düşünce ve edebi, hayatlarını tehlikeye atma pahasına da olsa terkedebiliyorlar.” Randy Thornhill ve Craig T. Palmer, Tecavüzün Tarihi adlı kitabın yazarları

Ovid kim? Ovid, Ars Amatoria ( Aşk Sanatı) adlı üç kitabı yazan Romalı bir şairdir. Bugün bu kitaplar en eski seks rehberlerinden sayılıyorlar. Kitapların ilk üçü erkeklere hitaben yazılmış. Kadınları baştan çıkartma ve elde tutma sanatlarını anlatıyorlar. Sonuncu kitap kadınlar için. O da erkeklerin nasıl elde edileceğini anlatan bir kitap. İmparator Augustus, Ovid’i sürgüne yollarken sebeplerden biri olarak bu kitaplar gösterilmişti. Ovid, Köstence’de, sürgünde öldü. Ars Amatoria iki cinsi de asla küçümsemeden yazılmış, bizlere antik çağlardan seslenen değerli bir sanat eseri.


Tags: Uncategorized

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment