Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

December 1st, 2006 · No Comments

Ben bir lezbiyenim. Küçüklüğümden bu yana kadınlara ilgi duyuyorum. Bunun için kendimden utanmıyorum ya da söylemekten çekinmiyorum ama yadırganması ve “ayıp” diye adlandırılması hoşuma gitmiyor. Yalnızlık çekiyorum. Fikirlerimi paylaşmaktan çekiniyorum. Bu aslında genel anlamda Türkiye’nin aşması gereken bir problem.

Benim sorunum, sevdiğim veya hoşlandığım kadınların eşcinsel olmamalarından kaynaklı. Onlara hislerimi anlattığımda benden korkup geri çekilmelerini yahut kaçmalarını istemiyorum. Sadece cinsel anlamda kendilerine ihtiyaç duyduğumu düşünmeleri canımı sıkıyor. Eşcinselliğin böyle olmadığını anlatsamda, inanmıyor ya da bunu istemiyorlar.

Ne tür bir yol izlemem gerektiğini bilmiyorum. Sürekli içime atmaktan ve kaybetmekten korktuğum için sus pus oturmak zoruma gidiyor. Ve neden kadınlar? Neden onlara ilgi duyuyorum? Bir erkek tiksindirici gelmiyor ama ilgi de duymuyorum. Duyamıyorum. Çok çabaladıysam da bu mantık değil ruh, duygu meselesi. Sevemedim. Rumuz: Ejder

Sevgili Ejder, ejder gibi cesur yüreğin varmış, tebrik ederim! Kendisiyle barışık olmak en büyük mücadele. Sende de o mücadeleyi verecek ve hatta kazanacak yürek var demek.

Türkiye’nin cinsellik konusunda aşması gereken o kadar çok problem var ki, saymakla bitmez! Cinsellik hayatın bütünü olsa, topluca hala ergenlige geçişi yaşadığımızı iddia edebilirim. Sokaklarımız 13 yaşında çocuk kafası ( hormonlari) taşıyan yetişkinlerle dolu!

Dünyanın yarısını erkek, yarısını kadın kabul etsek, bunun zannedilenden fazlası homoseksüel olmakla birlikte yine de yüzde ellisi olmayacağına göre, kendine uygun bir eş bulma ihtimalin oldukça küçülüyor. Herhalde eş bulmada en başarılılar biseksüeller! Ancak heteroların işinin kolay olduğunu sanma. Yoksa millet yüzyüze tanışmaktan umudunu kesip kendini internet sohbet odalarına atmazdı. Senin sorunun senin hoşlandıklarının senden hoşlanmıyor olabilecekleri. (Bu kimin derdi değil ki?) Ve daha da kötüsü, senden hoşlananlar toplumsal baskı sebebiyle lezbiyen olduklarını kendilerine bile itiraf edemiyor olabilirler. Hislerini anlatmak yerine, önce genel olarak kadınlara duyduğun hisleri açıklamaya çalışmanı öneririm. Lezbiyen olduğunu bilmeliler. Ondan sonra, sabırla, heteroların yaptığı gibi sevimliliklerini, flörtçü ruhunu dök ortaya! Bakalım ne olacak? Hetero bir kadın seni karşılıksız bırakacaktır. Zaten ondan hoşlanıyor olmanın sana bir yararı yok. Diğer bütün kadınlar biraz çekiniyor, oldukça korkuyor olsalar dahi, senden hoşlandılarsa yanına sokulacaklar.

Kadınlara ilgi duyuyorsun, çünkü sen öylesin. Dünyada milyonlarca erkek ve milyonlarca kadın kadınlardan hoşlanıyor. Sen de onlardansın, o kadar.

Evvel zaman içinde: Antik Çağ’da Yunanlar, kadınların iç organlarının bir çeşit boru sistemi olduğuna inanıyorlardı. Ağızdan başlayıp, vajinada sona eren bir boru sistemi. Bir kadının doğurganlığını anlamanın yolu, akşam vajinasına bir diş sarımsak koymaktı. Ertesi sabah kadının ağzı sarımsak kokuyorsa, borular açık demekti. Ağızla vajinnin ilişkisini bugün tıpta üreme organlarına verilmiş adlarla kökünün nereden geldiğini hatırlamadan yaşıyoruz. Libia dudak, servix boyun demek Yunanca.

Seksoloji: Araştırmalar, kadınların tahrik olmasının erkeklerle hemen hemen aynı süreyi aldığını kanıtlıyor. Yani kadına ve erkeğe seksi bir film veya fotoğraf veya resim gösteriyorsunuz. Kadının cinsel organı, erkeğin cinsel organından bir dakika sonra harekete geçmeye başlıyor. Detayıyla kadın 12, erkek 11 dakika sonra uyarılmanın zirvesine ulaşmış oluyor. Çıkan ders şu: kadınların seksi imajlardan erkekler kadar etkilenmedikleri iddiası sadece bir mit. Toplum böyle birşeyi kabullenemiyor olabilir ama doğa tersini söylüyor.

Özlü Sözler: Bir daha adamın biri sana “nasıl homoseksüel oldun,” diye bir soru sorarsa şöyle cevap ver: Homoseksüel olmak için önce yetenek sınavı, sonra tabii ki mülakaat gerekiyor… en sonunda da mayolu etapta rakipleri silip süpürmek mümkün! Karen Williams, komedyen, aktrist.

Rick Santorum kim? Rick Santorum, Amerika’nın Pennsylvania Eyaleti’nden seçilmiş bir senator. Aşırı sağcı düşünceleri ve özellikle homofobik konuşmaları, homoseksüellerin haklarına karşı takındığı düşmanca tavır, Senator’ün soyadının aydın fikirli kişiler ve özellikle homoseksüel çevrede alay konusu edilip, “santorum”  denilen yeni bir deyimin yaratılmasına sebep oldu. Santorum, anal seks dolayısıyla bazen ortaya çıkabilen yan ürün anlamına geliyor Amerikan argosunda. Homoseksüellerden bu kadar nefret eden biri için pek de parlak bir miras değil. Rick Santorum’un 2006 seçimlerinde yeniden seçilme şansı oldukça düşük. Seçimlerden sonra Amerikan halki örümcek kafalı bir politikacıdan kurtulacak ve belki de bir gün santorum kelimesinin nereden geldiği bile unutulacak!

 

Tags: Elele/ Seksper

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment