Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

May 9th, 2005 · No Comments

Haberler:

 

Wendell ve Cass birbirlerine deli gibi aşıklar. Silo ve Roy, birbirlerinden ayrı bir dakika geçirmeye bile tahammül edemiyorlar. Bu da haber mi deyip geçmeyin. Bu iki çift insan değil, penguen. Sizi hala etkileyemediysem gerisini okuyun: bu penguenlerin her biri erkek. Yani bunlar eşcinsel penguenler.Çiftlerden biri Brooklyn, diğeri Central Park Hayvanatbahçesi’nde mutlu mutlu yaşıyorlar. Günlerini muhabbet kuşları gibi (evet, onların da eşcinsel olanları var) yanak yanağa geçiriyor, kah öpüşüyor, kah yüzüyor, bazen taşların üstünde dinleniyor, bazen bir balığı paylaşıyorlar. Hayvanatbahçesinin kız penguenleri duruma alışmış durumda. Kendilerine tahsis edilmekle birlikte, birbirlerini seçen bu yavukluların yerine yeni erkek penguenler getirilmiş. Ve bu sefer yeniler hetero çıkmışlar.

 

Sanılanın aksine, hayvanlar dünyasında her iki cinsten de eşcinsel çiftlere rastlanıyor. Ayılardan gorillere, flamingolardan baykuşlara ve hatta somon balıklarına kadar binlerce çeşit hayvan, mutluluğu kendi cinsiyetinden eşlerle buluyorlar. Öğrendiğime göre, somon balıklarının arasında Guzin Abla gibi eşcinselliği hastalık sayanlara da pek rastlanmıyormuş. Bir de balık beyinli deyip geçeriz!

 

Unutmadan, Silo ve Roy baba olmanın heyecanını yaşıyorlar bugünlerde. Hayvanatbahçesinin görevlileri, terkedilmiş bir yumurtayı çifte vermiş ve mutlu çift yumurtaya gözleri gibi bakarak bir minik penguencik sahibi olmuşlar.

 

Ayın Afrodizyak’ı: Bir milyar üçyüzmilyon baş insan nüfusunda bir hikmet vardır diyerek bu ayın afrodizyakını Çin’de arayayım dedim. Anlaşılan Çinliler hemen hemen herşeyden cinsel güç almayı umuyorlar: geyik boynuzu, kurbağa dili, gergedan tırnağı! Ben deniz hıyarını tavsiye ederim. Üstune eklenen sosun tadını alan, yoksa oldukça yavan olan deniz hıyarının gücü adından geliyor sandınızsa yanıldınız. Çince’de adı Deniz Ginsengi. Türkçe’deki adının nereden geldiğini bulamadığım gibi, bir milletin bu yaratığa böyle ad koymayı akıl edip de neden afrodizyak diye macunlarla vakit öldürdüğünü anlayamadım! Belki benim güzel halkım seks uğruna bile tatsız tuzsuz hıyar gevelemeyi reddediyor da baharatlı macunu tercih ediyor.

Tags: Elele/ Seksper

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment