Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

May 1st, 2007 · No Comments

Seksoloji: Birkaç ay önce, Amerikalı astronot bir kadının, kendi kendine gelin güvey olduğu astronot adamın sevgilisini öldürmek için  Dünya üzerinde 2000 kilometre yol katettiği haberini hatırladınız mı? Hatta zaman kaybedip de çiş için benzincilerde durmamak için, bu astronot kadın altına bez bağlamış. Ben bunu okudum da, aklıma acaba bu iki astronot kişi uzaydayken aşk yapmışlar mıdır diye gayet Seksper’ane bir soru takıldı. Benim gibi meraklıların meraklarını gidermek için, üşenmedim, araştırmamı yaptım. Cevap: hayır. Nereden bileceksin? Bilirim Efendim. Bu iki astronot kişi, uzayda birlikte bir sefer çıkmamışlar. Çıktıkları seferler hep ayrı ayrı imiş. Tabii akıl bu, bu sefer başka şeye takılıyor: pekiyi, başka astronotlardan aşk yapan olmuş mu? “Sormayalım, söylemeyin” denen bir kural var Amerika’da. Mesela askerlerin cinsel seçimleriyle ilgili olarak kullanılıyor. Siz “kardeşim, sen eşcinsel misin,” diye sormuyorsunuz, asker de “ben eşcinselim,” diye dolaşmıyor. Benim anladığım kadarıyla, bu kurala uyuluyormuş uzayda aşk konusunda. Külahıma anlatsınlar! Uzak gemileri, istasyonları bilemedim 50 metre kare! Küçücük odalar. Her taraf ekran, kamera, iletişim aleti dolu. İnsanın huzur içinde büyük abdestini edeceği yer dahi yok. Ve biz astronota sormayınca, seviştiler mi, sevişmediler mi, bilmiyoruz. Hay Allah, ne enteresan!

Yine de ihtimaller, uzayda aşk başka değildir, çünkü genellikle yoktur, diyor. Herkes dipdibe, onu bırakın, astronotlar dönüşümlü uyuyorlar, onu da bırakın, zaten bütün gün yorgunluktan canları çıkıyor. Ama merak eden varsa, uyku tulumunda ve yerçekimsiz ortamda seks nasıl yapılır, NASA bununla ilgili bir araştırma raporu ve pozisyon listesi hazırlamış. Yine de uzayda seks (pratikte ve teknikte), yerçekimi olmadığından, pek parlak olmazmış. Havada uçuşan ter taneleri… Ve bir de kan basıncı düsermiş. Kan basıncı, biliyorsunuz, iki tarafa da lazım. Haydi, diyelim uyku tulumuna girecek zamanı buldunuz, kanınızı gerekli bölgelere nasıl pompalayacaksınız?

Ayın Afrodizyak’ı: Şimdi bahsedeceğim iksiri içmek için biraz yol parası vermeniz gerekecek! Bu seks iksirini, Batı Afrika’nın açıklarında, miniminnacık bir adada, Sao Tome’de yapıyor, satıyor ve içiyorlarmış. Yapan kafenin adı: Cafe and Companhia. Kafenin sahibinin adı: Bayan Pombo. İçkinin adı: Pilolo Atomico. Tercümesi: Atomik Penis. Brandy ile yerel ağaç kabuklarından yapılan ve tabii ki tarifi devlet sırrı gibi saklanan bir içki. Tadı çok acıymış, biraz hoşa gitsin diye içine tarçın katıyorlarmış. Aslında, içindeki ağaç kabuklarını yerli halk mide ağrısı geçirmek için, ilaç diye kullanırmış ama demek başka organlara faydasını da bulmuşlar. Şimdi şişeleyip dükkanlarda satıyorlarmış. Yanında da prezervatif eşantiyonu varmış. Ne dersiniz? Atomik Penis bizde tutar mı?

 

Özlü Sözler: Kadınlar sevişmek için uygun bir sebep, erkekler sevişmek için uygun bir yer arar. Billy Crystal, Amerikalı komedyen

 

Evvel zaman içinde: Antik Yunan’ın en parlak dönemlerinde, erkekler metreslerine, karılarından çok daha yüksek değer verirlerdi. Erkekler, sadık eş ve sevgili peşindeydiler; sadakati sağlamak için pahalı hediyeler vermekten çekinmezlerdi. Ama aşık olmayı, bir çeşit ruh hastalığı olarak görür, kendilerini tedavi etmeye çalışırlardı. Yunanlar, aşk ile evliliğin birlikte olabileceğini hiç düşünmediler. Aşk ya geçici bir heves, ya da tanrılar tarafından yollanmış bir rahatsızlık  gibi görülüyordu. Eşler evi çekip çeviren annelerdi, bu konunun aşkla ilgisi yoktu. Aşk acısı çeken, uğruna şarkılar, şiirler yazan günümüz insanına çıkış yolu olabilir mi diye düşünmeden edemiyor insan.

 

Ed MacCabe kim? Ed MacCabe, ozon tedavisinin dünyada önde gelen isimlerinden ve savunucularından biridir. Ozon Tedavisi, ozon gazının likitlere (kana) veya havaya (teneffüs edilerek) karıştırılarak vücuda sunulması demek. Bu tedavinin kanserden sırt ağrısına kadar birçok rahatsızlığa iyi geldiği söyleniyor. Terapi, cinsel yollarla geçen bazı hastalıkların tedavisi veya semptomlarının hafifletilmesinde kullanılıyor. Ozonun, bilgili ellerde, iktidarsızlık çeken erkeklere de faydası olduğu söyleniyor. Ed MacCabe, ozon ve oksijen tedavileri ile ilgili en detaylı araştırmayı yapan, üzerine kitaplar yazan doktorlardan biri. 1980’lerde bastığı kitaplarla, kendilerini bildik yöntemlerle iyileştiremeyen ve dertlerine alternatif tıpta derman arayanlara ulaşmış bir yazar. Tüm alternatif tedavi yöntemleri gibi, ozon tedavisi için de mutlak en iyi eğitilmiş ve işinin ehli  doktoru bulmak lazım. Türkiye’ye yeni ulaşan bu yöntem, cinsel problemler yaşayanların da gözdesi olabilir.

Tags: Elele/ Seksper

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment