Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

October 1st, 2007 · No Comments

Sorular, sorular, birikmiş sorular!

 

Uçak tuvaleti neden hepimizin fantezilerinin vazgeçilmezidir?

 

Hayatımda hiç uçak tuvaletinde olduğumun hayallerini kurmadım ben! Yok canım, kasdiniz uçak tuvaletinde sevişme fantazisi olsa gerek. Bende ondan da yok. Kenarlara tıkıştırılmış kirli kağıt mendiller, sabunlu ve “nebileyimdahaneli” suyla dolmuş lavabo ve kenarlarına kahverengi insan artığı sıvanmış hela! Fantazilerim varsa da kaçar ayol! Ancak uçağa biner binmez kendimi/kendimizi derhal temizce tuvalete atacağım da, sonra şişman bir insanın bile rahat edemeyeceği o hücrede her nasılsa çiftleşeceğim. Yok. Yok. Ben almiim. Siz uçak kuburunda iş pişirirken, ben bavul, yastık, kulaklık vesaire işlerimi ayarlayıp gözlerimi dinlendireyim. Fantazilerimi bir şatonun kraliyet yatakodasına filan saklayayım. Klasik kadınımdır vesselam.

 

Yakalanmak ihtimali filan zevklendiriyor milleti herhalde, ne bileyim ben?

 

Neden biz kadınlar, erkeklerden daha geç orgazm oluruz? Bunu nasıl öne çekebiliriz?

 

Geç orgazm olan bizler miyiz, yoksa erken boşalan erkekler mi problem??? Ne erkekler var ki, kadın birkaç kez orgazma erişmeden boşalmaz, böylesinden haz duyarlar. Kimi erkek de işi bitince, markette alışveriş listesi toparlar gibi, oflaya puflaya kadını “mutlu etmeye uğraşır”. Ben diyorum ki, kadınların orgazmını öne çekmekle uğraşacağımıza, erkeklerinkini geciktirelim! Tam havaya girmişken, kulağına bu ayın kredi kartı borçlarından bahsedin, bakın nasıl kuzu kuzu sizin orgazm sıranızı bekliyor! Hatta hiç boşalmıyor, boşalamıyor!

 

Şaka bir yana, sizin orgazm düğmenize basan parmaktan beklentileriniz bellidir. O beklentileri biraz belli edip zamanlamayı değiştirin, olsun bitsin. Ama orgazm, hani çok beklenen otobüs gibi, kafayı taktıkça gelmez de gelmez. Keyfinize bakın yahu, kim ne zaman gelmiş, ne fark eder?

 

Vajinismus rahatsızlığı var kız arkadaşımın. 2 yıldır birlikte olmamıza rağmen bir türlü ilişkiye giremiyoruz. İlişkiye girmeden önce onu rahatlatmak için ne yapmam lazım?

 

Bu rahatsızlığın adını bildiğine göre, kız arkadaşın bir jinekoloğa görünmüş olmalı. Yoksa, en önce o işi halledin. Jinekologla utanmadan, her şey açık açık konuşulmalı. Vajinismus bazen aynı veya farklı partnerlerle yıllarca  süren bir felakete dönüşebilir, bazen de şıp diye çözülür. Neyse ki ikinci şık çok daha sıklıkla oluyor. Sevgiliye baskı yapılmamalı, olay muayeneye dönüştürülmemeli. Hele beni sevseydin filan gibi saçmalıklara hiç girmemeli. Siz, sevişmenin birleşme bölümünü hiç dikkate almadan birlikte olun. Ön oyun, oral seks, neden hoşlanıyorsanız yapın. Belki bir kere değil, defalarca böyle mutlu edin birbirinizi. Birleşme konusunu bir kenara itin. Bir bakmışsın birgün birleşme de oluvermiş ve konu kapanmış.

 

Partnerimle düzenli bi sex hayatımız var. Fakat çok monoton ve ben tam olarak tatmin olamıyorum. Daha çok halka açık yerlerde sevişmek istiyorum. Fakat partnerim biraz muhafazakar ve bu şekilde ilişkiye girmek istemiyor. Bu bir fanteziden öte bir rahatsızlık mıdır? Ne yapmamı önerirsiniz? Rumuz: Matkap

 

Matkap Beyciğim,

 

Herhalde bir erkeksiniz, böyle bir rumuzu erkek değilse, ancak bir lezbiyen kullanır ki, partner muhafazakar diyorsunuz, o da değil. Birgün lezbiyenlik normal sayılmaya başlayınca, bizim milletimizin de, diğer milletler gibi muhafazakar lezbiyenleri olacak. Ona zaman var.

 

Monoton seks hayatına ilaç, Taksim meydanında fırın mercimek midir, ben bilmiyorum. Seks mi monoton, yoksa canımız halka açık, halkımızla derinden paylaşılan sevişmeler mi istiyor? Halka açık da, ne kadar açık? Tuvalet mi? (Ay, yine o tuvalet fantezileri!) Otobüs mü? (Nasıl olacaksa?) Deniz mi? (Olabilir bu işte. Ama çok dalga yapar.) Barlar, diskolar mı? (O halk bundan rahatsızlık duymayan bir halksa eğer, bu seks de halkaaçık sayılıp heyecan verir mi?) Konserde oynaşmak mı? (Yapmayanı Allah aşkına gösterin bana.)

 

Takıntı halka açık yerse bir rahatsızlığa gidiş sayılabilir. Takıntı seks hayatını monotonluktan kurtarmaksa, önce daha bildik yöntemler deneyin birlikte derim. Ama başlangıç bölümünü halka açık biryerlerde yapabilirsiniz. Eğer illa tuvalet olacaksa, kapıyı kilitlemeyi unutmayın. Ama o zaman halka açıklığına gölge düşüyor, değil mi? Sizin soru ne filozofik soruymuş!

Tags: Elele/ Seksper

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment