Elif Savas Felsen – Yazilar

Elif Savas Felsen – Yazilar header image 2

April 23rd, 2008 · No Comments

Seksoloji: Bütün erkekler hep aynı mı? Yoksa bazı”doğal” ihtiyaçları elde etmenin yolları ancak yasadışı yollara mı itilmiş? Eli biraz para gören, biraz ünlenen erkeğin kaderinde cinselliğin oyuncağı olmak mı var? Bugünlerde New York’un artık eski valisinin adı bu mini-pop-filozofik sohbetlerindemeze niyetine  geçiyor. Geleceğin parlak politikacısı, belki de Hillary Clinton’ın seçeceği başkan adayı, New York’un yıldız çocuğu, her çeşit Mafya’nın korkulu rüyası eski dişli savcı Eliot Spitzer, meğer bavul bavul parayı yasadışı fahişelere veriyor, karşılığında kimbilir (ya da herkesin bildiği) neler alıyormuş. Amerikalılar oldukça tutucu, seksüel yönden tam anlamıyla olgunlaşamamış bir millet. Belki Avrupa’da bu konular, insanların özel hayatıdır, konuşulmaya utanılır ama Amerika’da hem konuşuluyor, hem de kariyerleri tüketiyor. Türkiye’de politikacıların seks skandallarıyla alaşağı edildiğini pek sanmıyorum. Milletvekillerinin arasında bile evlilik dışı ilişkilerinden ev kuranlar olduğu bilinen birşey. Aslında Amerika’da olay olan şey, savcı iken yasadışı fuhuşa savaş açan bir adamın, vali olunca yasadışı fuhuşun müşterisine dönüşmesi. Acaba şimdiki aklıyla, valimiz eski gücüyle fuhuşa karşı savaş verir miydi?

Ama Seksper’in konusu pop-filozofi değil. Biz, sadakatin mümkün olup olmadığını ele alalım. Doğada sadakat var mı? Hayır. Tek eşli oldukları sanılan hayvanlar bile, yeterince flört edilirse, başka bir hayvanla çiftleşiyorlar. Ancak çiftleşmek, yuvalarını bozmak anlamına gelmiyor. Yine asıl eşlerine geri dönüp, yavrularını birlikte büyütüyorlar. Bu da evli erkeklerin peşinde koşan kızların kulağına küpe olsun.

Birbirlerine yüzdeyüz bağlı tek hayvan çifti, bir balığın solungaçlarında yaşayan çok basit bir çeşit solucanmış. Bunlar eşlerini ilk gençlik çağlarında bulur bulmaz vücutları birbirine yapışır, tek vücut olur, ölene kadar böyle kalırlarmış! Klostrofobik bir durum!

Eğer en eski meslek fahişelikse, hayvanlarda da aynı şey geçerli. Sosyal hayvanlar seks için birbirlerine ödemede bulunuyorlar. Örümcek kuşları, bütün diğer kuşlar gibi tek eşli. Erkek örümcekkuşu, çiftleşmek için dişisine fare, solucan, yuvaya çer çöp taşıyor. Eşiyle seviştikten sonra eğer başka bir kuşu gözüne kestirirse, ona da hediyeler götürüyor. Bu defa, bir gecelik seks için. Hediye ne kadar büyükse, dişi kuşun metresliği kabulu o kadar büyük ihtimal.

 

Bir çeşit maymun olan makaklar, sosyal hayvanlar. Dişiler dişileri, erkekler, erkekleri, büyükler yavruları temizliyor, tarıyor. Ama eğer bir erkek, bir dişiyi temizlerse, karşılığında seks bekliyor. O sebeple, erkekler sadece seksüel açıdan hazır dişileri temizliyorlar. Eğer grupta bolca dişi varsa, erkek az temizleyip seks istiyor. Kadın kıtlığında daha uzun zaman ayırıyor.

 

Başka bir çeşit maymun olan babunlar, aynen insan dişi kardeşleri gibi, kıskançlık krizlerine girebiliyorlar. Başka kızlarla kırıştıran erkeklere saldırabiliyorlar.

 

Bok böcekleri de tek eşli. Birlikte pislik yuvarlıyor, dişinin yumurtalarını besin yönünden zengin pisliğe gömüyorlar. Ancak bazı erkek bokböcekleri, aradan birkaç dişi de çıkarayım merakına girerse, dişi bokböceğinin saldırısına uğruyor. Dişi bokböceği, erkeğini ters çevirip, pisliğin içine sokuyor. Aldatıldığına inanan salamanderler, erkeklerini ısırıyor, korkutucu hareketlerde bulunuyor ve en kötüsü, uzun süre görmezden gelerek küsüyorlar!

 

Demek, aldatmak hayvanların doğasında var deyip de, erkeğinize hayvan herif diye saldırırsanız, bilin ki, o da size hayvan kadın, ne kıskançsın diye cevap verebilir!!!!

Özlü Sözler: Kediler ne kadar kavga ederse etsin, öyle görünüyor ki etraf yine de yavru kedilerle dolu. Abraham Lincoln, Amerikan Başkanı

Evvel Zaman İçinde: Lezbiyen kelimesi, Yunan kadın şair Safo’nun doğduğu Lesbos adasının adından gelir.

Tags: Elele/ Seksper

0 responses so far ↓

  • There are no comments yet...Kick things off by filling out the form below.

Leave a Comment